Hakkımda

imagesDROp Dr Kıvanç KAYHAN 

1979 yılında Denizli Devlet Hastanesi’nde normal doğum ile dünyaya geldim. Çocukluğum Denizli ilinin Uşak yolu üzerinde olan Çivril ilçesinde geçti. İlköğrenimimi Çivril İsmail Özcan İlkokulu’nda tamamladım.

Anadolu Liseleri sınavında başarı göstererek Ankara Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi’ni kazandım. Ortaokulda Fen ve Matematikte başarı gösterdim. Lise eğitimime aynı okulda devam ettim. Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematikte başarı gösterdim ve lise hayatım boyunca burslu olarak dersaneye devam ettim. Liseden kredili sistemle başarı ile erken mezun oldum.

Üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümünü Türkiye çapında ilk bine girerek kazandım. Yaz okulu ingilizce kursu ile hazırlık sınavını geçtim. Kadın Doğum stajına düzenli olarak Prof.Dr.Ali AYHAN ile beraber çalışarak geçirdim.

TUS’ta iyi bir başarı gösterek İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim Kliniği’ni kazandım. Dr.Çiğdem İSPAHİ’nin asistanı olarak ihtisasıma başladım. Şefimin  emekli olmasından dolayı eğitimimi Doç.Dr.Yusuf YILDIRIM bünyesindeki Onkoloji Kliniğine devam ederek tamamladım. Ekim 2009 yılında Jinekolojik Onkolojide PET-BT’nin Yeri konulu tez çalışmam ile uzmanlık sınavını başarı ile geçerek uzman doktor olma hakkı kazandım.

Mecburi hizmet kurasında atamam yapıldı. Ardından askerlik görevimi tamamladım. Mersin Mut Devlet Hastanesinde mecburi hizmetimin bitiminden sonra Aydın Nazilli Devlet Hastanesi’ne tayin oldum. Görevime kadın doğum uzmanı olarak devam etmekteyim.

Katıldığım çeşitli yurtiçi kongre. kurs ve konferanslar bulunmaktadır.